Wizytacja Kanoniczna – Bierzmowanie

Bierzmowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej parafii. W tym roku podczas wizytacji kanonicznej Ks. Bp Mieczysław Cisło udzielił Sakramentu Bierzmowania 24 osobom z naszej wspólnoty parafialnej.

Przed Mszą Świętą Ksiądz Biskup spotkał się z Radą Parafialną na plebanii. Następnie podczas Mszy Świętej jako pierwsi powitali Biskupa Mieczysława przedstawiciele Rady Parafialnej i jednocześnie rodzice młodzieży, która przyjmowała sakrament bierzmowania. Wraz z Księdzem Biskupem Mszę Świętą sprawował Ks. Jarosław Orkiszewski – ekonom archidiecezji, który wizytował naszą parafię przed przyjazdem Księdza Biskupa.

Po wygłoszonej homilii młodzież przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej w której asystował Ks. Dziekan i Ks. Jarosław. Ksiądz Biskup poświęcił również krzyże, które mają przypominać młodzieży o byciu dojrzałym chrześcijaninem.